2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ders Kayıtları HakkındaTüm Duyurular
29
OCAK

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Öncelikle 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında hepinize başarılar diler, güzel bir dönem geçirmenizi temenni ederiz.

 

2017-2018 Bahar Yarıyılı ders kayıt işlemleri 2-8 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt sürecinde yaşanabilecek sorunları engellemek amacıyla ekte yer alan YTÜ Lisans Programlarında Kayıtlı Öğrencilerin Ders Kayıt İşlemleri Kılavuzu ve EEF Ders Kayıtlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar dokümanlarının dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bahsi geçen koşullar ile ilgili ek bir bilgilendirme yapılmayacaktır.

 

Bu dökümanlarda belirtilen koşullar dışında  Bölüm Kurulu Kararı gereği, ders çakışması durumunda diğer eğitim programından dilekçe ile ders alma taleplerini değerlendirme koşulları kapsamına giren öğrenciler aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

 

a) 2010 öncesi girişli öğrenciler (26.01.2012 tarihli Senato kararı gereği)

 

b) ÇAP öğrencileri

 

c) 2017-2018 Bahar döneminde kesin mezuniyet durumu olan öğrenciler

 

d) 2017-2018 Bahar döneminde Seçimlik 1 havuzundaki dersleri alacak olan II. Öğretim öğrencileri, ilgili derslerin I. Öğretim gruplarını USİS sistemi üzerinden seçeceklerdir. Bahsi geçen derslerin II. Öğretim grupları, öğrenci sayısı yetersizliği nedeniyle açılmayacaktır.

 

e) Aynı eğitim planı içerisinde grup, ders, vb. değişiklikler (bir mesleki dersi belirlenen gruptan farklı bir grupta almak, seçimlik bir havuzda seçilen ders yerine başka bir dersi almak, vb.) ile ilgili talepler kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

Bu durumda olabilecek öğrencilerimiz; ders programları ve transkriptlerini ekledikleri durumlarını detaylıca aktaran dilekçeleriyle birlikte 12-13 Şubat 2018 tarihlerinde bölümümüze başvurabilirler.

 

Önemle duyurulur.

 

Elektrik Mühendisliği Bölümü