Mezuniyet Sınavına Girmek İsteyen Öğrencilerimizin DikkatineTüm Duyurular
07
TEM

Mezuniyet Sınavına girmek isteyen öğrencilerimizin, fazladan alıp başarısız oldukları seçmeli dersleri sildirmek istediklerine dair dilekçelerini en geç 11.07.2021 tarihine  kadar elmblm@yildiz.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

FR-1208-Elektrik Mühendisliği Bölümü Ders Kayıt Dilekçesi.docx

 

12 Temmuz 2021 Pazartesi

Mezuniyet Sınavı için Başvuru

13 Temmuz 2021 Salı

Mezuniyet Sınavı Takvimi ilanı

14 Temmuz 2021 Çarşamba

Mezuniyet Sınavlarının Yapılması

 

MEZUNİYET SINAVINA BAŞVURU İŞLEMİ 

 

  1. USIS sisteminde kayıtlı Önlisans ve Lisans öğrencileri mezuniyet sınavı kayıtlarını “Mezuniyet Sınav Kaydı” modülü aracılığı ile yapacaklardır.
  2. Öğrenci dersi daha önce sürekli olarak hangi dilde almış (ders Türkçe olarak alınmış ise Türkçe, İngilizce olarak alınmış ise İngilizce) ise sistem başvuru sırasında dersin dilini otomatik olarak kaydeder. Ancak ders, farklı dönemlerde farklı dillerde alınmış ise öğrenci mezuniyet sınavına gireceği dersin dilini başvuru sırasında sistem üzerinden kendisi tercih eder.
  3. Mezuniyet sınavına girme koşullarını sağlamış olan öğrencilerin bir dersin mezuniyet sınavına girebilmesi için mutlaka kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Yukarıda belirtilen tarihte kayıt yaptırmayan öğrenciler mezuniyet sınavına girme koşullarını sağlamış olsa bile bu sınava giremeyeceklerdir.
  4. Mezuniyet sınavında başarılı olabilmek için en az CC notu almak zorunludur. CC nin altında alınan notlar otomasyon sistemine işlenmeyecektir.
  5. Öğrenciler mezuniyet sınavı sonucunda başarılı olmuşlarsa, bu notlarını “Öğrenci Mezuniyet Sınav Not Görüntüleme” modülünü kullanarak görüntüleyebileceklerdir.