SKYLAB Kulüp Etkinlikleri Hk.Tüm Duyurular
07
ŞUB

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm öğrencilerinin kurduğu ve şu an da birçok farklı disiplinden öğrencinin yer aldığı SKYLAB öğrenci kulübünün eğitim serilerine afişteki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 

 

Sky Lab Kulübü olarak dönem içerisinde düzenlediğimiz eğitimler şunlardır:

Eğitimlerimize toplamda 1035 kişi başvurmuştur. Eğitimlerimizden sonra vereceğimiz sertifikalar için kendi kodladığımız bir sertifika programı geliştirdik. Eğitimlerimiz sonucunda pek çok olumlu geri dönüş aldık.

Sky Lab olarak Bartın Üniversitesi Çeviri Topluluğu ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesine imza attık. Türkçe kaynak eksikliğini gidermek amacıyla çıktığımız bu yolda Deeplearning.ai tarafından Cousera’da yayınlanan Build Basic Generative Adversarial Networks kursunu Türkçeye çevirdik.

Accredited Online Colleges

Türkçe kaynak eksikliğini gidermek hedefimizi daha ileriye taşıyarak tamamen kendi ekibimiz tarafından kodlanan bir eğitim platformu geliştirme fikrini gündeme getirdik. Platformumuzda bulunacak kategoriler:

  •        Mentörlük
  •        Akademik Sohbet       
  •        Eğitimler
  •        Makale
  •        Alan Bazlı Yetkinlik
Most Affordable

Mentörlük kısmımız için alanında uzman, sektöre hakim isimlerle iletişime geçtik. Çeşitli teknik videolar almamızın yanı sıra bazı isimlerle röportajlar gerçekleştirdik. Akademik sohbet kısmımız için ilk olarak Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Uzay Çetin ile bir röportaj gerçekleştirdik. Bu bölüm için siz değerli hocalarımızın da desteğini bekliyoruz. Alan bazlı yetkinlik ise; makine öğrenmesi, siber güvenlik vb. gibi teknolojilerin spesifik alanlarda kullanımını baz alan eğitim serisidir. Paydaş şirketlerimiz ile yürüteceğimiz program için gerekli bilgi havuzu SKY LAB tarafından çekilen eğitimlerle karşılanacaktır. Platformumuzun büyük bir kısmını bitirmiş bulunuyoruz. Çok yakında duyurmayı hedefliyoruz.

Bu dönem ilk kez düzenlemeye başladığımız serüvenler zincirimiz olan “ART LAB” etkinliğimizin ilkinde Doç. Dr. Behçet Yalın Özkara’yı konuk ettik. Yapay zekâ konulu söyleşimizin sonraki konuklarımızla birlikte izlenme sayısı ortalama olarak 1000 civarındadır.

Döneme Sky Lab Yapay Zekâ Araştırma Ekibimizin yayınlamaya başladığı Medium yazılarıyla devam ettik. Şu ana kadar hakkında yazılan konular ve yazıların bağlantıları aşağıdaki gibidir:

 

Aynı zamanda Sky Lab Yapay Zekâ Araştırma Ekibimiz yazdıkları makaleleri, implementasyonları ve daha fazlasını GitHub hesabı üzerinden open source olarak yayınlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra Sky Lab Donanım Ekibimiz Teknofest yarışmasına katılmak için bir savaşan İHA üzerinde çalışmaktadır.

Tw Fb Ig
In GitHub