BÜTÜNLEME

 

 

LİSANS BÜTÜNLEME PROGRAMI

 

 

LİSANSÜSTÜ BÜTÜNLEME PROGRAMI

 

LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINDA BAZI DERSLERDE BÜTÜNLEMEYE KALAN ÖĞRENCİ BULUNMADIĞINDAN LİSANSÜSTÜ BÜTÜNLEME SINAVLARI SADECE TEK GÜN OLARAK  29 HAZİRAN TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

 

 

 

 

 

 

YTÜ

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI BÜTÜNLEME SINAVI İLE İLGİLİ ESASLAR VE BÜTÜNLEME SINAV TAKVİMİ

 

 

YTÜ Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’nin 30.Maddesi uyarınca Bütünleme sınavına ilişkin esaslar şunlardır;

 

1. Bütünleme sınavına girebilmek için; ilgili derslere sınavın yapılacağı eğitim–öğretim yılında kayıt yaptırmış olmak ve bu derslerin yarıyıl sonu sınavına girebilme şartlarını yerine getirmiş olmak zorunludur. Bütünleme sınavlarına giremeyen öğrencilere bu sınav için mazeret sınav hakkı verilmez.

 

2. Öğrenciler DC ve daha düşük notlu derslerden (F0 hariç) bütünleme sınavına girebilir. Bütünleme sınavında alınan not, o dersin yarıyıl sonu sınav notu yerine geçer.  Bütünleme sınavı sonunda ara sınav, yarıyıl içi çalışmaları ve bütünleme sınav notunun ağırlıkları dikkate alınarak harfli başarı notu belirlenir.

 

3.  Bir dersin bütünleme sınavına girmeyen öğrencilere E (Eksik) notu verilir ve bu dersin harf notu, yarıyıl sonu harf notu olarak kalır. Bütünleme harf notları yarıyıl not ortalamasına katılır.

 

 

 

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI BÜTÜNLEME SINAV TAKVİMİ

03-08 Temmuz 2017

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı BAHAR Y.Y.Bütünleme Sınavları

 

03-11 Temmuz 2017

 

İlgili Öğretim Elemanlarınca 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılı Bütünleme Sınav Sonuçlarının Sisteme Girilmesi