STAJ İŞLEMLERİ

 

Öğrencilerimizin staj yapacakları firmalar (Kamu Kurum ve Kuruluşları hariç) staj bitiminde öğrenciye para ödemesi yapacak ise ekte bulunan formu hatasız ve eksiksiz bir şekilde

Zorunlu Staj Formu (SGK) ile birlikte

 

FR-1266-Staj Ucretlerine İssizlik Fonu Katkısı Bilgi Formunun

 

işyerine onaylatılması ve doldurtulması gerekmektedir.

Staj yapılacak firmalar para ödemesi yapmayacak ise formun üst kısmında bulunan firma kaşesi kısmı doldurtulacaktır.

 

Staj Formları:

2017 Yılı Staj Takvimi
2016 Yılı Staj Takvimi
2015 Yılı Staj Takvimi
Genel Saglik Sigortasi
Haftalik Calisma Cizelgeleri Sayfasi.doc
Öğrenci Staj Sicil Formu
Staj Defteri Giris Sayfasi.doc
Staj Defteri Kapak Sayfasi 1.doc
Staj Defteri Normal Sayfasi.doc
Stajer Ogrenci Isyeri Degerlendirme Formu.doc
StajFirma.xls
Zorunlu Staj Formu

-İşveren Anket Formu

 

Staja başlamadan önce öğrencinin yapacağı ilk işlem staj SGK formundan 3 adet staj yapacağı firmaya kaşe ve imzalatması gerekmektedir. Daha sonra staja başlamadan en az 12 gün önce:

-Staj sicil formu (1 adet)

-Sağlık sigortası (1 adet)

-Staj takvimi

-Nüfus cüzdan fotokopisi

-Transkript

Bu formlarla beraber 12 gün önce bölüm sekreterliğine başvuruyor. Bir öğrenci dönem içerisinde staj yapabilmesi için 2 tam iş gününün boş olması gerekmektedir. Bir öğrenci genel staja devam ederken mesleki staj başvurusu yapabilir. Mesleki staja başlama tarihi genel staj bitiminden bir sonrada olabilir. Staja başlama günleri Cuma, cumartesi ve Pazar günleri olamaz. Staj bitiminden sonra staj defterini 1 ay içerisinde bölüm sekreterliğine teslim edilmesi gerekmektedir. Staj defterini teslim ederken 1 adet zorunlu staj (SGK) formu ve staj sicil formunda defterle beraber teslim edilmesi gerekmektedir. Mesleki stajını yapanlar bu evrakların dışında işveren anket formunu da firmaya doldurtmaları gerekmektedir. Öğrenci defterinin tüm sayfalarında sadece yetkili mühendis imzası değil firma kaşesi de olmak zorundadır ve defterin en arka sayfasında “iş yeri değerlendirme formu" da olmak zorundadır.

Başarılar